Wydawca treści Wydawca treści

Sprzęt ogrodniczy i zimowy - oferta handlowa

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości sprzętu ogrodniczego i zimowego, który ułatwi prace w domu i ogrodzie. Oferujemy urządzenia renomowanych marek, takich jak McCulloch, Husqvarna, Snapper, Grass, Partner i Hortmasz.

Odśnieżarki

  • McCulloch MSB121 – 1 620 zł
  • McCulloch PM55 – 3 620 zł
  • Snapper SN822E – 1 800 zł
  • Husqvarna ST131 – 2 500 zł

Nożyce do żywopłotu

  • Husqvarna 325HS75 – 1 999 zł
  • Partner HG63 – 839 zł

Pilarki i kosiarki

  • Husqvarna 525P5S (pilarka na wysięgniku) – 2 599 zł
  • Husqvarna LC348VE (kosiarka spalinowa) – 2 230 zł

Dmuchawy

  • Husqvarna 356 BVX – 2 350 zł

Agregaty prądotwórcze

  • Grass ECO10990TE – 3 899 zł
  • Grass SPG2000i – 2 049 zł
  • Grass SPG3000 – 1 399 zł

Pozostały sprzęt

  • Grass KCB254-F (zamiatarka) – 3 350 zł
  • Hortmasz Z5 (glebogryzarka) – 2 000 zł

Dlaczego warto nas odwiedzić?

  • Oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt najwyższej jakości.
  • Prowadzimy sprzedaż wyłącznie stacjonarną, co pozwala naszym klientom obejrzeć produkty przed zakupem i wybrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb.
  • Zapewniamy fachowe doradztwo – nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie, dopasowane do Twoich wymagań.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego!


Sklep Las i Ogród

Na terenie ZTiS LP Giżycko znajduje się specjalistyczny sklep i serwis.

Oferujemy szeroki asortyment maszyn do pielęgnacji zieleni renomowanych firm. Proponujemy wysokiej jakości pilarki, kosiarki, traktorki, odśnieżarki, kultywatory itp.

W naszym punkcie serwisowym wykonujemy wszelkie naprawy oferowanego sprzętu.

Proponowanych maszyn nie znajdziesz na półkach w marketach.

 

                                                                                                                                     Zapraszamy

 

 

Godziny otwarcia sklepu

8:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku

tel. do sklepu: (87) 429-30-94


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Lasy na nowe 100-lecie

Lasy na nowe 100-lecie

Aż 38% Polaków nie wie, że w miejsce pozyskanego drewna leśnicy sadzą nowe drzewa - wynika z badania PBS przeprowadzonego na zlecenie Lasów Państwowych. Tymczasem tylko w 2025 roku LP zaplanowały odnowienia na ogromną skalę – obejmą one setki tysięcy hektarów lasów w całym kraju. Łącznie zalesionych i odnowionych zostanie 55127 hektarów. Posadzonych zostanie pół miliarda drzew.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Lasy na nowe 100-lecie” mieszkańcy całej Polski wspólnie z leśnikami sadzą nowe pokolenia drzew w różnych zakątkach kraju. Od pierwszego dnia wiosny wydarzenia odbywają się we wszystkich Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych, a udział w nich biorą uczniowie, harcerze, seniorzy, dziennikarze oraz rodziny z dziećmi. W niecały miesiąc ponad 20 tysięcy uczestników posadziło aż 700 tysięcy drzew. Łączna obsadzona powierzchnia to ponad 100 hektarów.

Akcja to nie tylko wspólne sadzenie – to także okazja do spotkania z przyrodą i rozmowy z leśnikami, którzy każdego dnia opiekują się lasami. Dla wielu uczestników to pierwszy krok do zrozumienia, czym naprawdę jest zrównoważona gospodarka leśna i jak wygląda ona w praktyce – z dala od mitów i stereotypów.

 – Najlepiej przekonać się na miejscu, czym naprawdę zajmują się leśnicy. To nie są jacyś „producenci drewna”, tylko przyrodnicy, którzy każdego dnia planują, chronią i odnawiają lasy. Każdy, kto posadził z nami choć jedno drzewo, wie, ile wiedzy, pracy i zaangażowania za tym stoi – mówi Witold Koss, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Ta akcja to sposób, żeby pokazać, jak naprawdę wygląda nasza codzienność i zaprosić wszystkich do wspólnego działania – dodaje.

W obliczu postępujących zmian klimatu ważna jest różnorodność gatunkowa. Drzewa sadzone dziś muszą radzić sobie z suszą, silnym wiatrem i zagrożeniami biologicznymi – dlatego skład gatunkowy jest dobierany do lokalnych warunków siedliskowych, tak aby lasy były zdrowsze, bardziej odporne i trwałe.

Zrównoważona gospodarka leśna oznacza, że w miejscu każdego pozyskanego drzewa pojawiają się młode drzewka, a polskie lasy są jednymi z najzasobniejszych w Europie.

- Ostatnio dużo się mówiło tylko o tym, że Lasy Państwowe drzewa wycinają, że drzewa znikają z Polski, ale tak naprawdę okazuje się, że w miejsce tych wyciętych pojawia się mnóstwo nowych nasadzeń – powiedział Patryk Michalski dziennikarz Polskiego Radia w trakcie sadzenia w Nadleśnictwie Celestynów.

Lesistość Polski systematycznie rośnie i dziś przekracza 29%, co oznacza, że niemal jedna trzecia powierzchni kraju jest pokryta lasami. Od zakończenia II wojny światowej powierzchnia lasów w Polsce zwiększyła się o ponad 1,8 mln hektarów.

Nauka przez bezpośrednie doświadczenie jest najlepsza. Takie akcje to moment, kiedy można skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Wielu uczestników mówi wprost: „Nie wiedziałem, że to tak wygląda” – podkreśla dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska z Uniwersytetu Warszawskiego, która sadziła „Las Na Nowe 100-lecie” w Celestynowie pod Warszawą.

Leśnicy odnawiają las zwyczajowo dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Coraz większy udział (około 20%), w odnowieniach mają odnowienia naturalne, czyli takie, w których las odnawia się sam, z nasion okolicznych drzew. To rozwiązanie jest szczególnie cenne z przyrodniczego punktu widzenia. Dobór sadzonych gatunków nie jest przypadkowy – zależy od typu siedliska, gleby oraz dostępności wody. W jednych regionach dominuje sosna, w innych sadzi się więcej gatunków liściastych, jak dąb, buk czy lipa.

W niektórych nadleśnictwach sadzenia są już zakończone, w innych trwają. Osoby, które chciałyby dołączyć do akcji sadzenia lasów, mogą znaleźć informacje o najbliższych wydarzeniach na stronach internetowych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i swoich nadleśnictw.

Sadzenie lasu na terenie Nadleśnictwa Knyszyn.