Wydawca treści Wydawca treści

Drewno kominkowe

W naszej ofercie znajduje się drewno liściaste oraz iglaste wysokogatunkowe, pakowane w paczkach po 1 metr przestrzenny. Drewno kominkowe znajdujące się w naszej ofercie zalecane jest do wkładów kominkowych lub pieców wolnostojących. Gatunki w naszej ofercie to:

   
   
 

Grab - jest jednym z najlepszych gatunków do kominka. Posiada praktycznie same zalety: bardzo duża gęstość, cienka kora, stosunkowo szybkie przesychanie. Jest to jeden z najbardziej pożądanych gatunków drewna do kominka.

       Wartość opałowa: 2200 kwh/mp

Dąb - jeden z najpopularniejszych gatunków drewna kominkowego, zawdzięcza to swoim właściwościom. Drewno dębu jest ciężkie i twarde, posiada wysoka kaloryczność i wydajność przy spalaniu.

       Wartość opałowa: 2100 kwh/mp

Jesion - ma wysoką wartość opałową i zalicza się do jednego z najlepszych gatunków. Drewno jesionowe ma dużą gęstość i kaloryczność,  względnie cienką korę, stosunkowo szybko przesycha.

       Wartość opałowa: 2100 kwh/mp

Brzoza - jest to dobry podstawowy gatunek drewna do kominka. Posiada wiele zalet, do których należą: przyzwoita kaloryczność oraz palność, stosunkowo cienka kora. Jest to jeden z najszybciej przesychających gatunków drewna do kominka.

       Wartość opałowa: 1900 kwh/mp

Olcha - jej głównymi zaletami jest estetyka spalania oraz zapach jaki wydziela przy spalaniu, co czyni z olchy drewno najlepiej nadające się do wędzenia. Drewno olchy szybko wysycha i pali się dobrze nawet gdy jest wilgotne.

       Wartość opałowa: 1500 kwh/mp

Świerk - szybkość schnięcia, lekkość oraz łatwość w obróbce, w porównaniu do drzew liściastych, czyni z drewna świerkowego idealny materiał na szczapy opałowe oraz rozpałkę.

       Wartość opałowa: 1600 kwh/mp

 

Telefon kontaktowy do sklepu: 87 429 30 94

 

Cennik drewna kominkowego:

Gat. drewna

Cena brutto

  Cena brutto  

Cena brutto

 Cena brutto 

 Cena brutto 

Drewno średnio

wymiarowe

zł/1mp

Drewno średnio

wymiarowe

zł/1mp

     Drewno

kawałkowe

zł/1mp

 Kawałkowe

w worku

zł/1szt.

Paleta zł/szt. dotyczy drewno kawałkowe zakupione z paletą

Drewno z

wyborem

>= 16cm

(*dotyczy Db,Js)

7-15 cm

(*dotyczy Db,Js)

- - -

Dąb*

500

290

350

30

Jesion* 530 390 450

 -

30

Grab - 370 430

-

30

Brzoza - 270 330 -

30

Olcha

- 250 310 30

30

Osika

- 230 290 - 30

Świerk

Sosna

-

255

315

-

30

Stemple iglaste

-

**410

-

-

-

Odpady liściaste

-

220

-

-

-

Odpady iglaste

-

175

-

-

-

Trociny   50      

Usługa transportowa

(do 5km od siedziby

Zakładu/Składnicy)***

          

          

-

 

       

Usługa transportowa

(powyżej 5km do

siedziby Zakładu

/Składnicy)***

    3    

* dotyczy drewna jesionowego(Js) i dębowego(Db)

** podana cena za 1 m3

*** Dotyczy ilości od 1 mp do 2 mp


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"Lasy na nowe 100-lecie" - wielka akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

"Lasy na nowe 100-lecie" - wielka akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Dziennikarze, społecznicy, seniorzy, uczniowie, studenci, strażacy i wiele innych grup, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, posadzą z leśnikami „Lasy na nowe 100-lecie”. W całej Polsce odbędą się społeczne sadzenia lasów, podczas których każdy będzie mógł posadzić własne drzewo. To wyjątkowa okazja, by aktywnie włączyć się w ochronę przyrody i przypomnieć, że Lasy Państwowe odnawiają lasy wszędzie tam, gdzie pozyskują drewno, dbając o ich trwałość i różnorodność biologiczną.

Lasy to wspólne dobro wszystkich Polaków, zarządzane przez leśników z Lasów Państwowych i przynoszące polskiej gospodarce, w zależności od szacunków od 2 do 4% PKB. Wbrew obiegowym opiniom leśnicy nie zajmują się jedynie pozyskiwaniem drewna. Tam gdzie je pozyskują sadzą nowe pokolenie lasu lub wspierają odnawianie się go w naturalny sposób. Leśnicy sadzą rocznie około pół miliarda drzew. Do końca kwietnia wszyscy mogą wspólnie z nimi odnawiać lasy w całym kraju. 

Lasy to nasze wspólne dziedzictwo, dlatego chcemy angażować społeczeństwo w ich ochronę i odnawianie. Akcja „Lasy na nowe 100-lecie” to doskonała okazja, by każdy mógł posadzić własne drzewo i w symboliczny sposób przyczynić się do zachowania lasów dla przyszłych pokoleń. To także moment, by uświadomić, jak ważną rolę pełnią lasy w życiu każdego z nas – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.

Odnawianie lasów – priorytet Lasów Państwowych

Lasy Państwowe każdego roku przeprowadzają odnowienia i zalesienia na ogromną skalę, zapewniając, że lasów w Polsce przybywa i są one coraz bardziej różnorodne gatunkowo, co zwiększa ich odporność.

Zalesienia odbywają się na gruntach, gdzie wcześniej lasu nie było, najczęściej na gruntach kupowanych przez Lasy Państwowe od rolników. Odnowienia są tam, gdzie zostało pozyskane drewno i trzeba wprowadzić nowe pokolenie lasu. Ustawowym obowiązkiem leśników jest odnowienie lasu w ciągu 5 lat, chociaż zazwyczaj nowe pokolenie lasu sadzone jest dużo wcześniej.

W 2024 roku leśnicy odnowili niemal 62,7 tys. ha lasów,  blisko 20% tej powierzchni stanowią odnowienia naturalne. Nim las odnowi się kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie gleby. To pokazuje, jak ważne jest łączenie nowoczesnych metod leśnych z naturalnymi procesami ekosystemowymi.

Lasy na nowe 100-lecie – dołącz do wspólnego świętowania!

Akcja „Lasy na nowe 100-lecie” to nie tylko sadzenie drzew, ale również rozmowy i spotkania, które mają przybliżyć Polakom to jak ważne dla gospodarki i bezpieczeństwa kraju są lasy i czym jest zrównoważona gospodarka leśna. 

W ostatnich latach, ze względu na brak komunikacji ze społeczeństwem, wokół działań leśników narosło mnóstwo mitów. Chcemy to powiedzieć głośno i wyraźnie: gospodarka leśna jest zrównoważona i w każdym nadleśnictwie odbywa się według dziesięcioletniego Planu Urządzenia Lasu, a odnawianie lasów jest naszym priorytetem. Dbamy o to, by każda powierzchnia, z której pozyskujemy drewno, była odnowiona. Dzięki akcji „Lasy na nowe 100-lecie” chcemy jeszcze mocniej podkreślić znaczenie lasów dla środowiska, gospodarki i społeczeństwa. Zapraszamy wszystkich do wspólnego sadzenia drzew – to inwestycja w przyszłość Polski – mówi Witold Koss, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

W ramach akcji „Las na nowe stulecie” odbędą się:

  • Sadzenia drzew w całej Polsce z rożnymi grupami społecznymi (poniższa mapa będzie na bieżąco aktualizowana)

  • Otwarte sadzenia lasów w nadleśnictwach – każdy będzie mógł posadzić własne drzewo i w symboliczny sposób przyczynić się do ochrony przyrody.
  • Spotkania z leśnikami, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o zarządzaniu lasami i o pracy leśników.

Ze względu na warunki atmosferyczne i różnice dotyczące okresu wegetacyjnego, społeczne sadzenia lasów w nadleśnictwach w północno-wschodniej Polsce odbędą się w kwietniu.

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronach internetowych nadleśnictw w swojej okolicy oraz stronach internetowych Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych.